Tepelná čerpadla - Daikin Altherma

Je komplexní systém vytápění a zásobování teplou užitkovou vodou na bázi tepelného čerpadla vzduch - voda, geotermálního tepelného čerpadla či čerpadla vzduch – vzduch. Toto řešení je fl exibilní a nákladově výhodnou alternativou kotlů na pevná paliva. Zároveň je možné tento systém používat i pro chlazení.

 


Odeslat dotaz


Špičková energetická účinnost

Díky špičkové energetické účinnosti je Daikin Altherma ideálním řešením, které výrazně přispívá ke snížené spotřebě energie a nízkým emisím CO2 . Vysokoteplotní a nízkoteplotní systémy Daikin Altherma nabízejí optimální komfort. Vysoce energeticky účinná tepelná čerpadla s technologicky vyspělými kompresory (výroba v továrně Daikin Device v Brně), které jsou součástí systému klimatizace nebo systému pro ohřev užitkové vody, převádějí nevyužité a nevyčerpatelné teplo z okolního vzduchu či země na teplo použitelné. Další velkou výhodou velmi snadná instalace systému.


VAŠE VÝHODY

 • VYSOKÉ ÚSPORY

Díky maximálnímu využití obnovitelné energie ze vzduchu či slunce poskytuje tepelné čerpadlo vysoké úspory nákladů při vytápění a zajištění teplé vody.

 • VYŠŠÍ POHODLÍ

Řešení vytápění Daikin jsou invertorem řízené jednotky, takže udržují konzistentní pokojovou teplotu a vytváří tak dokonale příjemní obchodní prostředí.

 • INTEGROVANÁ ŘEŠENÍ

Pro optimální úsporu energie lze řadu Daikin pro vytápění kombinovat se systémy chlazení a větrání, vzduchových clon a produkce teplé vody.

 • SPOLEHLIVÁ PODPORA

Společnost Daikin nabízí kompletní poprodejní podporu v každé zemi, aby poskytovala naprostý komfort a klidné spaní všem svým zákazníkům po celém světě.


1. MAXIMÁLNÍ VYUŽITÍ OBNOVITELNÉ ENERGIE

 

Technologie vzduch – voda: využití tepla z venkovního vzduchu

Systém odebírá pomocí tepelného čerpadla teplo z venkovního vzduchu a následně jej používá k ohřevu vody v systému. Tím snižuje náklady a zefektivňuje využití energie.

Není třeba se ničeho obávat, garantujeme topný výkon až do -25 °C! K předehřevu teplé užitkové vody je možné použít i solární řešení.

 

Technologie země – voda: využití tepla ze země

Použití geotermální technologie umožňuje odběr tepla ze země a jeho následné využití k ohřevu vody v systému.

Tento systém je ideální pro místa, kde se průměrná teplota pohybuje pod 3 °C.

Vzhledem k tomu, že jsou podzemní teploty v porovnání s teplotami vzduchu mnohem stabilnější, je zaručena vysoká sezónní účinnost. 


2. OPTIMÁLNÍ KOMFORT

Naše řešení umožňuje použití jediného systému, který bude v zimě vytápět, v létě chladit a celoročně ohřívat teplou užitkovou vodu a pokud jej zkombinujete s naším uživatelsky přívětivým systémem ovládání, zaručí vám dokonalý komfort!


3. DOKONALÁ PRO JAKOUKOLIV APLIKACI

Tepelná čerpadla Daikin Altherma jsou dokonalým řešením pro jakoukoliv aplikaci v rezidenčních i komerčních prostorách. Systém zaručuje optimální komfort, energetickou účinnost a úsporu nákladů pro:

 • novostavby
 • nízkoenergetické domy
 • kompletní rekonstrukce systému vytápění 
 • rekonstrukce, kdy nedochází k výměně stávajícího potrubí a radiátorů
 • bivalentní řešení v kombinacích se sekundárními systémy vytápění
 • bytové komplexy
 • hotely
 • restaurace
 • lázeňské a volnočasové komplexy

MOŽNOST PŘIPOJENÍ KE VŠEM TYPŮM TOPNÝCH TĚLES

Typ použitých topných těles závisí na potřebách zákazníka a to jak z hlediska dokonalého komfortu, tak z hlediska estetického. Systém Daikin Altherma je možné dokonale zkombinovat s podlahovým vytápěním, konvektory tepelného čerpadla a s nízkoteplotními i vysokoteplotními radiátory.


IDEÁLNÍ náhrada za starý kotel

Vysokoteplotní tepelné čerpadlo Daikin Altherma nabízí vytápění a teplou užitkovou vodu pro váš domov. Tento systém může dokonale nahradit tradiční kotel na elektřinu, plyn či topný olej a lze jej připojit ke stávajícímu potrubí. Vysokoteplotní tepelné čerpadlo Daikin Altherma je tedy ideálním řešením pro všechny rekonstrukce. Systém „Split“ se skládá z venkovní a vnitřní jednotky. Navíc může být doplněn o připojení na solární systém.


Aplikace pro obytné prostory

Vnitřní jednotky lze provozovat nezávisle.

Vnitřní jednotky je možné provozovat nezávisle, takže lze v každé části objektu individuálně ovládat nastavení vytápění, teplé vody a chlazení – spolu s topnými tělesy vyžadovanými pro každý byt.


Komerční použití

Centralizované vnitřní jednotky nabízí škálovatelnost modulárního systému a kapacitu splňující požadavky na vytápění, chlazení a teplou vodu pro celou budovu. 

Lze je kombinovat s celou řadou topných těles – jednotek fan coil, konvektorů tepelného čerpadla, podlahovým vytápěním a radiátory. 

Jedná se o ideální řešení pro lázně, fitness centra, restaurace a školy.

 


TECHNICKÝ LIST KE STAŽENÍ 
Katalog ke staženíOdeslat dotaz

Zpět nahoru