Měření VZT

 

Pro přesné měření používáme tyto profesionální přístroje
 

VIBSCANNER (ex) je pokročilý přístroj pro vibrodiagnostiku - měření v obchůzce i mimo obchůzku

Intuitivní práce joystickem a dvěma tlačítky v přehledném menu s ikonami na podsvíceném grafickém displeji.
Měření vibrací, otáček a teploty lze provádět pomocí zabudovaných snímačů. Lze připojit jakýkoliv další snímač, je-li známa jeho charakteristika. Odolný nárazuvzdorný přístroj s krytím IP 65 proti stříkající vodě. K dispozici je verze certifikovaná pro výbušné prostředí. Menu v češtině, vestavěná česká nápověda a výkonný akumulátor. Uživatel ocení zejména příjemné ovládání a držení přístroje levou i pravou rukou, malé  rozměry i hmotnost. Barevné stavové LED diody okamžitě přehledně zobrazují stav. Přístroj obsahuje přednastavené měřící úlohy a další úlohy si lze libovolně konfigurovat.VIBSCANNER je kompatibilní s PC SW OMNITREND pro ukládání a analýzu dat (trend, spektrum, časový signál apod.), konfiguraci obchůzek a tvorbu protokolů.

 

VIBSCANNER je modulární systém dovolující pozdější snadné rozšíření:

 • modul trend dovoluje zaznamenávat naměřené hodnoty do paměti přístroje a odhalit tak vývoj poškození. Naměřené trendy lze zobrazit přímo na disleji přístroje.
 • modul frekvenční analýzy vibrací. Měření spekter rychlosti, zrychlení, výchylky a obálky a vibrací.
 • modul analýzy signálu. Měření orbitů, časových signálů a záznam měřených údajů v definovaném časovém sledu.
 • modul vyvažování rotačních součástí v jedné nebo dvou rovinách
  .

Maximální výhody přístroje

 1. rychlosti vibrací, zrychlení vibrací, výchylky vibrací
 2. stavu ložisek (metoda rázových pulzů)
 3. otáček stroje
 4. teploty
 5. kavitace

Testo 435-4

Je multifunkční měřící přístroj pro zjištování kvality vzduchu v místnosti pro zaregulování a kontrolu vzduchotechnických zařízení se vyznačuje efektivní průběhem měření. Komfortní měřící přístroj nabízí pro každou aplikaci a různé rychlosti proudění správnou techniku měření, jako např. termické sondy, vrtulku nebo Pitotovu trubici.

Menu závislá na použité sondě a volitelné uživatelské profily, např. pro měření v kanále nebo dlouhodobé měření, nabízejí tu nejjednodušší obsluhu. Nová sonda IAQ měří obsah CO2, vlhkost a teplotu vzduchu - tedy kvalitu vzduchu v místnosti. Navíc je možné připojit lux-sondu pro měření intenzity osvětlení a sondu pohody prostředí pro zjišťování průvanu. Čistou analýzu a archivaci zajišťuje počítačová dokumentace. U nové termické sondy je integrováno měření teploty a vlhkosti. Specielní protokol proudění profesionálně dokumentuje měření v kanále. Navíc je možné připojit další teplotní a vlhkostní sondu. Bezdrátově, tzn. přenosem naměřených dat využitím rádiového signálu, lze na přehledném displeji měřícího přístroj zobrazit naměřené hodnoty až 3 teplotní nebo vlhkostních sond.

 


Zpět nahoru